Küp Taş Uygulama

Granit küp taşı kendi aralarında renk ve çeşit olarak bir kaç sınıfta ayrılmaktadırlar Granit küp taş ları koku yapmaz soğuğa ve sıcaga karşı oldukca dayanıklıdır.>Granit taşlar beraberinde estetik ve şıklığıda getirmektedir

Granit küp taşı ları yol kaldırım graj içi ve yolu,park,bahçe yolları gibi vb yol yapımında sert zemin malzemesi olarak kullanılmaktadır.Granit küp taş ları isimlerinde de anlaşıldığı gibi kare şeklinde üretilmektedir.Küp taş çeşitli diye sırayalacak olursakGranit,Andezit,Bazalt,Diyabaz,Traverten,Rosa ve Porfido gibi doğal taşların kırma ve kesme Küp Taş larını bol mikatarda bulmak mümkündür.Granit küp taşları bir cok renge sahiptirler bunlardan bir kaç tanesi Gri,siyah,füme,gül pembesi,yeşil,krem ve kahve renkli olmaktadırlar. Gri granit taş ülkemizde bir kaç bölgede bol miktarda çıkarılıp üretilmektedir. Granit küp taş daha çok tercih edilerek 8x10,6x8,4x6 ebatlarda kullanılmaktadır siyah (Bazalt) küp taş 'Bazalt küp taş' ları gri granit küp taş larımızın arasına daire,papatya ve yarım ay gibi şekileri ortaya çıkarmak için kullanılmaktadır.Bazalt küp taşları da granit küp taşları gibi 8x10,6x8,4x6 gibi ölçülerini bulmak kullanmak münkündür.

Andezit taşı genel olarak Ankara taşı olarak daha cok bilinmektedir.Andezit küp taşları renk olarak gül pembesi ve gri olarak yapilarimiza kullanilmaktadir.Andezit taslari basta ANKARA olmak üzere Kayseri,Konya,Uşak gibi illerimizde üretilmektedirler. Bazalt Granit küp taşları ve diger küp taş lar gibi tek ve karisik renklerdede döşeme uygulamarımızda rahatlıkla kullanılmaktadır.

Bazalt küp taşı genel olarak Ankara taş Aliağa taşı olarak daha cok bilinmektedir.Bazalt küp taşları renk olarak siyah bir renge sahiptirler.Bazalt küp taş ları başta Ankara olmak üzere Kayseri,Diyarbakır,Kars,Ali ağa gibi il ve ilçelerimizde nol miktarda üretilmektedirler. Bazalt ve Granit küp taş ları ve diger küp taş çeşitleri gibi tek başlarına veya karışık olarak kullanılmaktadır.

Diyabaz küp taşı renk ve doku olarak yeşil renklidirler diyabaz taşlarının kendilerine özgü şekli ve dokusu vardır.Diyabaz küp taş ları yapılarımızda az da kullanım alanına sahip olmaktadırlar.

Traverten taşı denildiği zaman üzeri delikli taş aklımıza gelmektedir.Traverten taş ebatlarında küp taş ebatlarını bulmak mümkündür.Traverten Granit küp taşları projelerimizde azda olsa kullanılmaktadır Özel siparişler üzerine üretilen traverten küp taş ları renk olarak krem renkli olmakla birlikte arasinda sari tonlar da bulmak münkündür

Porfido taşı İTALİA ya ait bir taş olmasına rağmen projelerimizde çok ender rastlanabilen doğal Granit küp taşı, plaka gibi vb ürünlerden biridir. Porfido küp taşı İstanbul da İSTİNYE PARK alış veriş merkezi vale bölümünde kullanılmıştır.Şirketimiz Orjin gurup projesinde 750 m2 porfidoküp taş uygulaması yapmıştır.porfido küp taşları Ankara taşı olarak bildiğimiz Andezit taşlarına cok yakınlığı ile bilinmektedir.

Rosa porino,beta,wihte gibi taşlarımızın küp taşıebatını bulmamız münkündür.Özel sipariş doğrultusunda üretilen rosa küp taş ları diğer küp taş lar gibi 4x6,6x8,8x10 gibi ebatlarda kullanım alanına sahiptirler.

Uzun yıllarca granit parke taşı ya da Arnavut taşı olarak tabir edilen granit küp taş, sağlıklı, uzun ömürlü ve estetik olması açısından mimarı yapılarda sıklıkla tercih edilmektedir. Granit küp taşı, Granit bordür ve Granit plaka taşı olarak üretimimiz altında olan Kozak Maden ocağımızdan yurt dışına ihraç edilmektedir.

Öte yandan 4X6 Granit küp taşı, 6X8 Granit küp taşı ve 8X10 Granit küp taş olarak yurt içine sunduğumuz Granit küp taşı için ayrıca blok kırma sahamız 2003 yılından beri aktif olarak işletilmektedir. Firmamız günlük 800 tonluk iç piyasa Granit küp taşı üretimi ile belediyelere ve özel projelere Granit satışı ve uygulaması yapmaktadır.

Sulu kesim olarak Granit plaka taşı ve Granit bordür üretimimiz de bulunmaktadır. Firmamız ürünleri çoğunlukla kendi nakliye tırlarımız tarafından nakliye edilmektedir.

Granit küp taşı kırma,kesme,kalın ve ince perde olarak bir kaç şekil ve ölçülerde sert zemin uygulama projelerimizde kullanılmaktadır.

Kırma Granit küp taşı yapımı ; Küp taş uygulamasına başlamadan önce zemini çökmelere karşı saglıklı hale getirmek gerekir.Bunun içinde zemine beton serilmesi gerekmektedir.Daha sonra Granit küp taşı döşeme işine başlamadan önce kum serilir zemine serilen kum en fazla 10cm kalınlıkta olmaktadır akabinde ise kodlar alınıp kod ipleri çekilir ve şekiller halinde bölünür.Devamında ise Granit küp taşı kumun üzerine serilir ve usta küp taşları dizmeye başlar küp taş döşeme işi bittikten sonra üzeri kumlanıp fırça ile araları iyi ce doldurulduktan sonra sıkışması ve üzeri düz olması kompaktör geçirilir. Sıkıştırma işlemi bittikten sonra Granit küp taş ların arası açık ise tekrar kumlanıp küp taş aralarına yedirilir ve kullanıma hazır hale gelmektedir.Küp taş yapılacak zemin biraz rampa ise küp taş altındaki kuma çimento karıştırılır üzerine küp taş döşenir.

Kesme Granit küp taşı döşemesi ise Granit küp taş altına serilen kuma çimento katılıp karışrılıp kuru harç haline getirilip üzerine dizilir.Kesme granit küp taşı üzerine sıkıştırma ve düzleştirmek için kompaktör vurulmaz

Doğanın insan oğluna sunmuş olduğu doğal taşlar han,hamam,saray,kale,ev,cami,medrese,köprü şadırvan gibi vb kullanım alanlarında bol miktarda kullanılmaktadır. estetik ve şıklığı beraberinde getiren doğal taşlar iç ve dış mekan kaplama & döşeme taşı olarak daha çok kullanım alanına sahiptirler.İç mekan uygulama ve kaplama taşı olarak kullanılan doğal taşlardan bir kaç tanesi Granit ,Granit küp taşı,Kayrak,diyabaz,bej ve mermer olarak daha çok kullanım alanına hakim olmuşlardır. granit taşlar farklı ebat ve ölçülerde iç mekan uygulama taşı olarak düşündüğümüzde zemin mutfak ve banyo larda kullanılmaktadır.

Granit taşı ölçüleri Granit küp taşı Granit plak taşı Granit plaka taşı Granit bordür taşı Granit oluk taşı Granit blok taşı Granit parke taşı

İç mekan uygulamalarında kullanmış olduğumuz granit ise plak & plaka olandır

Granit küp taşları doğal küp taş uygulama pprojelerinin en başında gelen küp taşı çeşididir.

Göster 
 
 
KÜP TAŞ UYGULAMAGallery

Granit Küp Taşı

Granit Küp Taşı

Bazalt Küp Taşı

Bazalt Küp Taşı

Andezit Küp Taşı

Andezit Küp Taşı

Beton Küp Taşı

Beton Küp Taşı