RULO ÇİM - PEYZAJ NEDİR

RULO ÇİM - PEYZAJ


PEYZAJ

Hepimiz doğal, yeşil bir ortamda kendimizi daha iyi hissederiz. Güzel bir çevre insan psikolojisi ruh sağlığı ve bunun yanında beden sağlığı üzerinde çok olumlu rol oynar. Güzel bir bahçe paha biçilmez bir nimettir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayanlar için iyi tasarlanmış bir bahçe günün bütün stresini ve yorgunluğunu atmak için birebirdir. Melekler Mekanı - bahçe ve bitki bakımı nasıl yapılır.

BAHCE BAKIMI

Bahce bakımı harcanan emeğin karşılığını uzun süre almak için önemlidir. Bitkiler topraktan süreklibesin aldığından toprak zamanla besinlerce fakirleşecektir. Bunu takviye edebilme için gübreleme gerekecektir. Bahçenizde uygulanacak gübre çeşit ve miktarları toprağa ve bitki çeşidine göre değişecektir

ORGANİK GÜBRE

Bahçenizdeki çim ve çiçeklerin, meyve ağaçlarının, hobi bahçelerinizdeki sebze ve baharatlarin besin ihtiyaçlarını toprağın fiziksel ve kimyasal özelliklerini iyileştirerek karşılamak için organik gübreleri kullanabilirsiniz. Leonardit kullanımı bahçenizde gözle görülür bir iyileşme sağlayacaktır.

Latincesi Calla lily ? dir. Suyu çok Sever, havuz ve sulu bahçelere rahatlıkla dikilebilirler. Bahar ve Yaz çiçeğidir. Toprak mutlaka nemli tutulmalıdır. ALEM:Plantae ŞUBE:Magnoliaophyta TAKIM:Alismatales FAMİLYA:Araceae CİNS:Calla spp.

Gala çiçeği ilkbahar ve yaz başında açarak,oldukça güzel kesme çiçek verirler. Ayrıca açık alan süslemeleri ve park bahçe düzenlemerinde kullanılması halinde bulunduğu ortama farklı bir güzellik katar. Kışa dayanıklı olmakla beraber aşırı donlarda rizomları zarar görür.Açık sahada ılıman bölgelerde toprakta 20 yıldır yetiştirileni vardır.Korumalı güneşli bir yerde durması daha iyidir. Yazın bolca sulayıp,kışın biraz daha kuruya yakın tutulur.Kök uzantıları yaklaşık 30-40 cm mesafe ile üzeri 7-10cm toprak örtülerek diklir.Arada az miktarda suni gübre verlir.Bu uygulamayla haftalarca açarlar.Optimum sıcaklık değerleri ; gece 10-18 C,gündüz 20 C'dir. Sonbaharda rizomları çıkarılıp ayrılarak çoğaltılır.Çiçeklenme dönemi bölgelere göre değişmekle birlikte temmuz ve ekim aylarındadır.

Peyzaj Taşları

Dogal taş , Yapay taş , Beton yapı taşlarısatışımızın yanı sıra doğal taş ruloçim hizmetleri işlerinizde 1.sınıf malzeme ve yine 1.sınıf uygulamala hizmeti verilmektedir.

Granit Taşı

Granit Peyzaj Taşı

Bazalt Peyzaj Taşı

Bazalt Peyzaj Taşı

Andezit Peyzaj Taşı

Andezit Peyzaj Taşı

Dere Peyzaj Taşı

Dere Peyzaj Taşı